Zwolnieni z teorii – #Obroń.się

obronsie

#obroń.się to projekt edukacyjny, skierowany do studentek poznańskich uczelni wyższych. Jego celem było uświadomienie młodym kobietom, jak ważne jest własne bezpieczeństwo oraz zapoznanie ich z metodami i technikami samoobrony.
Projekt społeczny był realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii” (www.zwolnienizteorii.pl) i miał formę dwóch spotkań, które podzielone były na dwie części: praktyczną, podczas której uczestniczki zapoznały się z rodzajami narzędzi do samoobrony oraz metodami obrony słownej oraz praktycznej, dzięki której dziewczyny poznały techniki samoobrony i pod okiem wykwalifikowanego trenera mogły je przećwiczyć.

W warsztatach wzięło udział łącznie 130 osób m.in. z takich uczelni jak Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Poznańska oraz Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa.

Projekt został zrealizowany przy współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym, Wyższą Szkołą Bankową, ze Szkołą Karate-Do Fighter Mariusz Siebert oraz ze Strażą Miejską w Swarzędzu.

Współpraca barterowa z Zebra Fitness, Megadrukiem oraz Studenckim Starterem również przyczyniły się do powodzenia projektu.
Zadowolone uczestniczki szybko przyswoiły wiedzę przekazaną przez strażnika miejskiego oraz trenera samoobrony i tym samym pokazały, że bezpieczeństwo nie jest im obojętne!

Partnerzy projektu:

Projekt Manager: Gabriela Ignasiak