Tylko dla Członków SKN ASAP


Cykliczne: Dostawca wiedzy

„Dostawca wiedzy” to cykliczny biuletyn informacyjny, który zawiera linki do ciekawych materiałów na temat zarządzania projektami. Przykładowe tematy numeru to: „Tworzenie i zarządzanie zespołem projektowym” czy „Funkcja kierownika projektu”.
Nowy numer biuletynu wychodzi każdego 15-ego dnia miesiąca.

Zespół:
Paulina Rąbel (Koordynator 1 i 2 numeru), Wojciech Rzepka (Koordynator 3 i 4 numeru), Kinga Brzeziecka, Aleksandra Konieczna


City Scrum Game

19 maja dziesięć osób z naszego koła naukowego uczestniczyło w warsztatach City Scrum Game, prowadzonych przez Scrum Masterów: Macieja Krzywińskiego (STX Next) oraz Wiktora Bakalarskiego (Sii Polska). Uczestnicy wcielili się w członków zespołu deweloperskiego i zostali pozytywnie zaskoczeni tym jak wiele można się nauczyć na zajęciach praktycznych przy wykorzystaniu zwykłych klocków LEGO, kartek oraz własnej pomysłowości
Koordynator: Dorota Sadura


“Zwinne metodyki w formie praktyki – SCRUM”

W ramach jednego z projektów realizowanego przez naszych studentów "Współpraca ze startup'ami", stworzona została inicjatywa – warsztat pt. „Zwinne metodyki w formie praktyki – SCRUM”. W czwartek 7 kwietnia 2016 r., członkowie koła mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda zastosowanie zwinnych metodyk w zarządzaniu projektami w praktyce. Naszymi prelegentami byli Jarek Romaniuk i Tomasz Szadkowski, programiści z międzynarodowego startupu o nazwie Cleeng. Ćwiczenia poprzedzone były ciekawą prezentacją dotyczącą Scruma a prelegenci często nawiązywali do własnego doświadczenia i pokazywali jakie plusy ma praca właśnie z wykorzystaniem tej metody. Dopiero praktyczne ćwiczenie przeprowadzone pod koniec spotkania, zweryfikowało jak każdy uczestnik zrozumiał zastosowanie tej metody, co zaowocowało zażyłą dyskusją wśród zespołów i skierowaniem wielu pytań w stronę prowadzących.
Koordynator: Magdalena Kornacka


Spotkanie z prof. Alanem Freitagiem

Członkowie ASAPu wiedzą, że praktyczna znajomość języków obcych może zwiększyć ich szanse w zdobyciu wymarzonej pracy w roli Project Managera. Dlatego 25 lutego 2016 r., zorganizowaliśmy spotkanie z profesorem Alanem Freitagiem, profesorem na Uniwersytecie Karoliny Północnej (UNC) w Charlotte w USA. Profesor poprowadził dla nas wykład z dziedziny PR-u, dotyczący wewnętrznej i zewnętrznej komunikacji, istotnej także w dziedzinie zarządzania projektami. Uczestnicy mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale i poprowadzić dyskusję w języku angielskim, dotyczącą różnorodnego międzynarodowego doświadczenia zawodowego Profesora, które zdobył m.in jako pułkownik Amerykańskich Sił Powietrznych oraz w pracując w organizacji NATO.
Temat spotkania: The importance of carefully managing internal/employee communication to achieve efficiency and profitability.
Prof. Alan Freitag jest profesorem na Uniwersytecie Karoliny Północnej (UNC) w Charlotte w USA, gościem wizytującym UEP-u oraz stypendystą fundacji Fullbright, w ramach której realizował w Polsce program badań z zakresu komunikowania wewnętrznego. Obecnie odbywa już swój drugi naukowy pobyt w Poznaniu.

Prof. Freitag posiada zawodową akredytację Public Relations Society of America i jest członkiem the Society’s College of Fellows in 2006. Oprócz doświadczeń akademickich prof Freitag jest, po 22 latach służby, pułkownikiem Amerykańskich Sił Powietrznych. Pracował m.in w kwaterze głównej NATO w Europie, na Hawajach oraz w Pentagonie.
Koordynator: Karolina Wciórka


Szkolenie z prawa

We wtorek 8 grudnia, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, odbyło się szkolenie pt. “Umowy w obrocie gospodarczym - podstawy” poprowadzone przez aplikanta adwokackiego Macieja Spławskiego.
Podczas szkolenia Członkowie koła dowiedzieli się między innymi czym są umowy nazwane i nienazwane, czym różnią się umowa o dzieło, umowa zlecenie i umowa o pracę, jak formułować kary umowne i inne zapisy oraz na co zwrócić uwagę przy konstruowaniu i podpisywaniu umowy. Taka wiedza z pewnością przyda się w przyszłej pracy Project Managera.


Szkolenie Google Apps for Education

23 i 26 października odbyły się szkolenia dla członków SKN z Bogumiłą Kwiatkowską-Koterbą z Buena Cloud PL. Uczestnicy poznali wszystkie aplikacje Google for Education oraz ich praktyczne zastosowanie.
Każdy członek koła otrzymał swoje konto Google for Education.